Results - Round 8 v Mildura (8 June)

Round 8 highlights include wins in the Under 16s, A Grade, B Grade and C Reserve.


Happy coaches Todd and Ben and their victorious Under 16s


Football

Seniors

Ouyen United (7.9.51) lost to Mildura (10.7.67)

Haeuslers Best on Ground - Andy Jardine

Hilltop Motel - Dean Jardine

Corbett Rural Supplies - Ben Mole

Greggs Laser Electrical - Simon Brown

Sunrise Ag - Zac Smith


Reserves

Ouyen United (5.6.36) lost to Mildura (9.6.60)

AJ Gloster & Sons Best on Ground - Darren Latta

Nandaly Community Hotel - Toby Harker

Ouyen Mix Concrete & Hire - Brody MOrrish

Pengelly Electrical - Jim Wakefield

North West Ag - Declan Anderson


Under 18s

Ouyen United (9.6.60) lost to Mildura (13.11.89)

Ouyen District Plumbing Best on Ground - Dillen Brown

Glen Devon Stud - Brad Marks

Ouyen Mallee Bakery - Conor Schultz

Mallee Building & Electrical Supplies - Jack Deale

Mallee Route Cafe - Ryan Mudge


Under 16s

Ouyen United (9.9.63) def Mildura (3.8.26)

Karingal Contracting Best on Ground - Will Perryman

BR&C Agents - Sam Scott

Ouyen Auto & Electrical - Darcy Cresp

Mildura Finance Ltd - Evan Comrie

Plumbtech - Will Nihill


Under 14s

Ouyen United (3.5.23) lost to Mildura (12.11.83)

Shaddock Freight Best on Ground - Sam O'Shannessy

Landmark - Joel Grace

Shaddock Seed Cleaning - Jack Wisneske


Under 12s

Totally Workwear Encouragement Award - Harry Scott

The Farm Protectors Encouragement Award - Liam Wisneske


Under 10s

Elders Encouragement Award - Will Shaddock

Ouyen IGA Encouragement Award - Jack Mellington


Netball

A Grade

Ouyen United 50 def Mildura 41

Haeuslers Best on Court - Tsharni Burns

Poole & Jackson - Kyra Nathan


B Grade

Ouyen United 30 def Mildura 29

Pengelly Plumbing Best on Court - Zoe McSwain

Munros Transport - Laura Hayter


C Grade

Ouyen United 33 lost to Mildura 41

Ouyen & District Spraying Best on Court - Julia Woodall

Mae's on Oke - Maddy Hastings


C Reserve

Ouyen United 24 def Mildura 18

Vic Hotel Ouyen Best on Court - Julia Crook

Petstock Mildura - Megs Vallance


Under 17 (1)

Ouyen United 20 lost to Mildura 48

North West Butchers Best on Court - Ella Hastings

Heenans Caltex - Sophie Nihill


Under 17 (2)

Ouyen United 21 lost to Mildura 47

Mole Industries Best on Court - Georgia Latta

Ouyen & District Freight - Jaimie Darley


Under 15 (2)

Ouyen United 21 lost to Mildura 29

Ouyen Steel Best on Court - Chloe O'Brien

Nev Hamilton Engineering - Imogen Hastings


Under 13 (1)

Ouyen United 6 lost to Mildura 59

Intersport Best on Court - Kodie Scott

Lowes Petroleum - Kate Stone


Under 13 (2)

Ouyen United 6 lost to Mildura 49

Cattanach Earthmoving Best on Court - Regan Eames

Ouyen Bus Lines - Sienna Hulland


Under 11 (1)

Vallance Construction Encouragement Award - Bridie Clarke

Crowe Horwath Encouragement Award - Kasey Brown


Under 11 (2)

Monaghan Logistics Encouragement Award - Jessica Lynch

Ouyen Tyre Centre Encouragement Award - Lucy O'Shannessy


Well done to all award winners.

207 views

Ouyen United Football & Netball Club Inc.

Postal Address: PO Box 43, Ouyen Vic 3490

President: Mal Crothers

Phone: 0428 946 455

Email: oufnc.president@gmail.com

Secretary: Nicole Magnisalis

Phone: 0427 946 257

Email: oufnc.secretary@gmail.com

© 2019 by Ouyen United Football & Netball Club Inc.

Treasurer: Paul (Buzz) Wisneske

Phone: 0427 946 367

Email: oufnc.treasurer@gmail.com

  • Facebook - Black Circle
  • YouTube - Black Circle