Round 10 v Irymple (22 June)

Updated: Jun 24, 2019

It was a chilly morning as we arrived at Henshilwood Park for Round 10. Thanks to the Under 16s, Under 10s, 17(2)s, and 11(2)s for melting the frost on the ovals and courts for the rest of the matches!


Coach Deano and the winning Under 18s

Football

Seniors

Ouyen United (10.11.71) lost to Irymple (16.12.108)

Haeuslers Best on Ground - Zac Smith

Totally Workwear - Dean Jardine

Ouyen Tyre Centre - Simon Jardine

Euphoria Hair & Beauty - Aron Morrish

Watson Transport - Ben Mole


Reserves

Ouyen United (4.4.28) lost to Irymple (20.15.135)

AJ Gloster & Sons Best on Ground - Andy Rowan

Cattanach Earthmoving - Brody Morrish

Nandaly Community Hotel - Tye Maloney

Corbett Rural Supplies - Adam Weir

Petstock Mildura - Tim Weir


Under 18s

Ouyen United (10.13.3) def Irymple (2.4.16)

Horizon Grain Best on Ground - Oscar Smith

Ouyen Bus Lines - Ethan Deale

Vallance Constructions - Ryan Mudge

Ouyen IGA - Jack Deale

Glencore Grain - Dillen Brown


Under 16s

Ouyen United (3.5.23) lost to Irymple (11.9.75)

Ouyen & District Spraying Best on Ground - J Bellinger

Prolube Lubricants - Sam Scott

Munros Transport - Darcy Cresp

Heenans Caltex - Kynan Milde


Under 14s

Ouyen United (2.3.15) lost to Irymple (10.15.75)

Mole Industries Best on Ground - Jack Wisneske

Ouyen Steel - Ben Nihill

Ouyen & District Freight - Joel Grace


Under 12s

Mallee View Hotel Encouragement Award - John Shine

Nev Hamilton Engineering Encouragement Award - Calais McKenzie


Under 10s

Bow Bakery Encouragement Award - Harry McVicar

Monaghan Logistics Encouragement Award - Rory Nihill


Netball

A Grade

Ouyen United 52 lost to Irymple 53

Haeuslers Best on Court - Casey Kay

Intersport Mildura - Bree Lacey


B Grade

Ouyen United 39 def Irymple

Pengelly Electrical Best on Court - Laura Hayter

May's on Oke - Lauren Grace


C Grade

Ouyen United 25 lost to Irymple 58

Ouyen Auto & Electrical Best on Court - Julia Woodall

Shaddock Freight - Maddy Hastings


C Reserve

Ouyen United 19 lost to Irymple 47

BR&C Agents Best on Court - Alyce Mason

Mildura Finance Ltd - Kate Stone


Under 17 (1)

Ouyen United 17 lost to Irymple 39

Plumbtech Best on Court - Ella Hastings

Poole & Jackson - Lucy Hill


Under 17 (2)

Ouyen United 18 lost to Irymple 49

The Farm Protectors Best on Court - Rhiarnee Mitchell

Elders - Ebony Greig


Under 15 (2)

Ouyen United 35 def Irymple 20

Mallee Building & Electrical Best on Court - Jade Eames

Sunrise Ag - Lilly Cattanach


Under 13 (1)

Ouyen United 14 lost to Irymple 47

Mallee Route Cafe Best on Court - Brylie Allender

Pengelly Plumbing - Mia Grayling


Under 13 (2)

Ouyen United 11 lost to Irymple 28

Greggs Laser Electrical Best on Court - Regan Eames

Shaddock Seed Cleaning - Bridie Clarke


Under 11 (1)

Landmark Encouragement Award - Millie White

Karingal Contracting Encouragement Award - Maggie Smith


Under 11 (2)

Ouyen Mix Concrete & Hire Encouragement Award - Claire Latta

Glendevon Encouragement Award - Jessica Lynch


Well done to all award winners, and thanks to our sponsors.

212 views

Ouyen United Football & Netball Club Inc.

Postal Address: PO Box 43, Ouyen Vic 3490

President: Mal Crothers

Phone: 0428 946 455

Email: oufnc.president@gmail.com

Secretary: Nicole Magnisalis

Phone: 0427 946 257

Email: oufnc.secretary@gmail.com

© 2019 by Ouyen United Football & Netball Club Inc.

Treasurer: Paul (Buzz) Wisneske

Phone: 0427 946 367

Email: oufnc.treasurer@gmail.com

  • Facebook - Black Circle
  • YouTube - Black Circle